Reha-fizjo

Kolejny blog o fizjoterapii

Jak zostaje się masażystą w Polsce?

Aby być profesjonalnym masażystą, konieczne jest ukończenie specjalistycznych kursów.

Kursy w szkołach policealnych i w uczelniach wyższych
Kursy masażu Kraków przeprowadzane są na przykład w szkołach policealnych. Nauka trwa dwa lata i kończy się uzyskaniem dyplomu technika masażysty. Profesjonalnym masażystą zostaje się również po studiach o kierunku fizjoterapia oraz rehabilitacja.
Istnieją również szkoły, które organizują kilkumiesięczne kursy masaży Kraków. Niestety w Polsce nie ma jednorodnych umocowań prawnych, które ustalają programy takich szkoleń. Oznacza to, że tylko od szkoły zależy, czy przyłoży się do kwestii szkolenia masażysty, czy też będzie nastawiona na masową produkcję dyplomów. Nie zmienia to faktu, że osoby, które są po takich kursach, są złymi masażystami. Wiele zależy od osobistych predyspozycji i zapału do nauki.

Uprawnienia do wykonywania masażu orientalnego
Szczególnie łatwo jest zdobyć uprawnienia do zostania masażystą w obrębie orientalnych technik masażu. Tutaj już po weekendowych kursach można uzyskać dyplom, który dodaje wizerunkowi masażysty profesjonalizmu. Jednak należy zadać sobie pytanie, czy dwudniowe kursy masażu w Krakowie od Movuto.pl faktycznie uprawniają do nieograniczonego stosowania technik masażu na kręgosłupie klienta?