Reha-fizjo

Kolejny blog o fizjoterapii

Kurs ndt bobath dla fizjoterapeutów

Rozszerzanie horyzontów, rozwijanie umiejętności i poznawanie nowych technik pracy, to niezbędny proces dla każdego specjalisty w swojej branży. Dotyczy to przede wszystkim lekarzy oraz innych osób, które pracują dziećmi. Kurs ndt bobath to możliwość rozszerzenia swoich kompetencji i zwiększenia technik pracy.

Czym jest ndt bobath?

Kurs ndt bobath to nauka metody bobath, która została opracowana w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Jest ona przeznaczona do pracy z dziećmi, które cierpią na schorzenie centralnego układu nerwowego. Metoda ta dąży do maksymalnego wyeliminowania ułomności układu nerwowego i znacznego poprawienia zdolności ruchowych najmłodszych.

Dla kogo przeznaczona jest ta metoda?

Do kursu ndt bobath (sprawdź gdzie) mogą przystąpić osoby, które przynajmniej rok pracowały z dziećmi. Metoda przeznaczona jest dla osób, które posiadają specjalizację z:
– logopedii
– fizjoterapii
– rehabilitacji
– terapii zajęciowej
Do kursu mogą przystąpić także wszyscy lekarze.

Przebieg kursu

Kurs składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas tej pierwszej, kursant poznaje techniki pracy, uczy się oceny i analizy schorzenia. Kurs praktyczny to zajęcia z pacjentami oraz ćwiczenie technik na sobie.