Reha-fizjo

Kolejny blog o fizjoterapii

Ważne powięzi w manipulacji

Powięzi mogą się kurczyć, dzięki temu stabilizują połączenia, przy których występują. Poprzez swoje rozgałęzienie są odpowiedzialne za przekazywanie siły oraz za napięcie wewnątrz i międzymięśniowe.

Kiedy potrzebna jest terapia
Kiedy postawa ciała jest nieprawidłowa, występuje przeciążanie lub złe obciążenia danych partii mięśni może wystąpić zapalenie. Powięzi stają się mało elastyczne, a ich tkanki zaczynają pękać, co powoduje odezwanie się bólu. W celu likwidacji bólu należy udać się do dobrego fizjoterapeuty, który ukończył specjalistyczny kurs.

Kurs manipulacji powięzi
Kurs ma za zadanie przekazanie kompleksowej wiedzy na temat anatomii powięzi i jej powiązania z bólem. Udowodniony naukowo przez Luigiego Stecoo wpływ układu mięśniowo-szkieletowego na nieprawidłowości w działaniu niektórych narządów wewnętrznych spowodował powstanie skutecznej metody, która ma na celu zniwelowanie bólu.

Przejścia podczas kursu przez szeroki zakres tematów uzupełnionych przez część praktyczną dobrze przygotuje fizjoterapeutę do diagnozowania problemu i poprowadzenia skutecznej, satysfakcjonującej terapii.
Metoda Manipulacji Powięzi od Movuto.pl bierze pod uwagę całościowe podejście do ciała, i traktuje poszczególne jego fragmenty jako pojedyncze ogniwa łańcucha tkankowego.