Reha-fizjo

Kolejny blog o fizjoterapii

Wszystko, co musisz wiedzieć, by zostać masażystą

Dla większości osób masaż oznacza zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Jest cząstką luksusu, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Ale wbrew pozorom masaż to nie tylko odprężenie. Istnieją specjalistyczne masaże rehabilitacyjne, sportowe czy kosmetyczne. Dlatego też praca masażysty nie należy do tych najłatwiejszych. Zobacz, na czym polega ten zawód i czy jest to praca dla Ciebie!

Czym zajmuje się masażysta?

Masażysta wykonuje zabiegi manualne, dzięki którym niweluje bóle kręgosłupa czy mięśni i pomaga się odprężyć. Może użyć do tego tylko swoich rąk albo wspomóc się specjalistycznym sprzętem. Przed każdym masażem powinien też przeprowadzić wywiad ze swoim klientem, żeby poznać jego dolegliwości oraz zdiagnozować ich przyczynę – dzięki temu masaż będzie dużo bardziej skuteczny. Oto kilka cech dobrego masażysty:
• siła fizyczna
• wytrzymałość
• uprzejmość
• komunikatywność
• spostrzegawczość

Co trzeba zrobić, by zostać masażystą?

Każdy masażysta, który chce być skuteczny, musi posiadać dużą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Dlatego bardzo ważne jest ukończenie specjalistycznej szkoły i udział w różnych kursach masażu w Gdańsku – https://www.movuto.pl/gdansk. Warto poświęcić więcej czasu, by wybrać placówkę, w której uczą prawdziwi profesjonaliści. Zwróć uwagę przede wszystkim na przebieg szkoleń oraz liczbę zajęć praktycznych – im więcej praktyki, tym lepsze przygotowanie do zawodu.